Yönetici Gezegen: Güneş


Anahtar Kelime: Işıldıyorum


Nasıl Davranır ?

Enerji dolu, moralli ve yaşama hevesiyle doludur.

Lüks, konfor ve güzelliğe düşkündür.

Sizi yönetmek ister, baskı altına alınamaz.

Lider ruhludur.

Kendi kimliği her zaman önplanda olmalıdır, ikinci olmaya dayanamaz

Şımartılmayı, hediyeler alınmasını ve sürprizleri sever.

Kendisini daima bir kral veya kraliçe gibi hissettiren insanlara bayılır.

Arkadaş çevresine ve dostluklara değer verir.

Altın ve mücevherlere tutkusu vardır. Pahalı olan her şey ilgisini çeker.


Olumsuz özellikleri


Kendi isteği ve dediği olana kadar karşı tarafı tüketebilir.

Benmerkezci ve egosal davranır. Önce ben der.

Öfkelendiği zaman "ben ve benim şartlarım" der ve konuyu sen kimsin ? e kadar getirebilir.

Bir şeyi elde etmek istediğinde oyunlar oynar ve gerekirse yaptırım gücünü kullanır.


İlişkilerde Nasıldır ?


Aslan burcu ilişkilerde tahtında oturan bir kral veya kraliçe gibidir. Kendisine çok değer verilmesini, sürekli düşünülmesini ister. Beklentileri yüksektir. Aşık olmadan mantıklı ilişkiler yaşaması ender görülür. Aşk insanıdır. Hayatında zeki, sıra dışı, kimsenin aklına gelmeyecek fikirleri olan, sürprizlere açık bir partner ister. Kolay kırılan, alıngan insanlarla ilişki kuramaz. Egosunu aşabilirseniz, sizi hayatına alır ve uzun süren Aslan'a özgü taktik ve oyunlardan sonra (ki bunların hepsi sizi deneme amaçlıdır) ömür boyu ilişki yaşayabilir.


Aslan Kadını
Aslan kadını ilişkilerinde yoğun ilgi ve sevgi bekler. Yönetici ve lider özellikleri sayesinde, ilişki onun istediği kurallar ve koşullara göre yönlenir. Kendi kurallarının bozulmasına tahammül edemez ve sevginizden emin olmak ister. O bir kraliçedir ve ona her zaman ilgi ve sevgi duyan insanlar etrafındadır. Eğer o bu koşullar içinden sizi seçmişse şanslısınız ve gereken değeri ona vermelisiniz. Nitekim onun zorlayıcı yönleriyle baş edebilmeyi de öğrenmeniz gerekmektedir. Örneğin, ona haksızsın veya hatalısın, demek yanlış olacaktır.
Direkt kişisel bir tavırla gitmek yerine, "bu davranışın beni üzdü, bu konuşman beni kırdı," gibi kendiniz üzerinden iletişim kurarsanız onun merhametli taraflarına dokunur ve bir konunun uzamasına engel olmuş olursunuz. Son derece gururlu ve zaman zaman bencil davranır. Kişisele, özgürlük alanlarına saygı duyulmasını ister. Kendi dünyasında geniş bir arkadaş çevresi ve değer verdiği dostları vardır. Partnerinin dışında o kişilerle de sürekli görüşmek isteyeceği için, onun arkadaş çevresini eleştirmek veya küçümsemek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Sakin durduğu zamanlarda bile ilişkinin gidişatı ile ilgili kafasında bin türlü düşünce dolaşır ve karşısındaki insanların saygı ve sevgisinden emin olmak ister. Öfkelendiğinde ölçüp tartmadan ağzına geleni söyleyebilir ve yıkıcı olabilir. O tam bir aşk kadınıdır ve aşkın olmadığı mantık ilişkilerinde yer alamaz. Bu yüzden spontane gelişen planlar yapmanız, ara sıra ona küçük sürprizlerle gitmeniz çok hoşuna gidecektir. Onun kendisini her ortamda güzelliği ve zekâsı ile ifade etmesine ve göstermesine izin vermeli, kesinlikle kısıtlama veya baskı yoluna gitmemelisiniz. O zaman size saygı duyacak ve hayatında daha büyük bir yer vermeye başlayacaktır. Taktik yapmanız Aslan kadınının hoşuna gitse de, o doğuştan bir oyuncu olduğu için taktiklerinizi anında çözümleyecek ve size daha karmaşık taktiklerle gelecektir. Bu yüzden ona daima açık ve doğrudan davranmayı tercih etmelisiniz. Yöneticilik, güzellik ve bakım, sahne sanatları konusunda çok başarılı olabilir.


Aslan Erkeği
Cesaretli, güçlü ve koruyan bir kişilik sergiler. Hayatın keyifli taraflarına odaklanan, oyunlar oynamayı seven, eğlenmeyi bilen biridir. Sevdiği insanlara karşı dürüst, eli açık ve cömerttir. Bir kadında değişime açıklık, katı tutumlardan ziyade yumuşaklık ve eğlenceli bir yapı arar. Âşık olmadığı zamanlarda katı, bencil ve kendi kurallarını koyan biri iken, âşık olduğu andan itibaren yumuşak, hassas ve elindeki her şeyi paylaşabilecek biri haline dönüşür.
Zamanla kuralları yerini esnekliğe bırakır ve ilişkide olduğu kadınla birlikte yeni ve ortak kurallar oluşturmaya başlar. Aslan erkeği gösterişli ve aranan bir kişi olduğu için, etrafında her zaman sayısız insan bulunur. Onun flörtöz ve insancıl doğası karşısındaki kadını kıskandırabilecek olsa da, eğer sizi gerçekten seviyorsa etrafında olan biten her şeye gözlerini kapatacak ve sadece sizinle ilgilenecektir. Sizin için gerekli olan her şeyin en iyisini ve kalitelisini bilme konusunda uzman sayılabilir. Lüks ve değerli eşyalar, hediyeler alır ve hoşunuza gidecek en iyi sürprizleri yapmayı en iyi şekilde bilir. Egosu okşandığı anda Aslan erkeği sizin yörüngenize girmeye başlayacak ve belirli bir süreden sonra o ilişkinin hâkimi gibi görülse de aslında kuralları koyan taraf siz olacaksınız. Yöneticilik ve liderlikte çok başarılı olan bu erkeğin insanları büyüleyen aurası sayesinde, dostları ve arkadaşları her zaman çok olacaktır. Sizin de ona ve hayatına uyum sağlamanız, arkadaşlarıyla bazı zamanlar ortak planlar yapabilmeniz önemlidir. Kalp bölgesi hassastır. Bu yüzden ona dokunurken kalbine ellerinizi koyabilir ve saçlarını okşayabilirsiniz. Çok gururlu bir yapı sergilediği için, ilişkideki en ufak kavgada "bitti" dememeniz ve her tartışmada ayrılık sinyali vermemeniz ilişki açısından önemlidir. Yöneticilik, sahne sanatları,
eğlence yerleri ile ilgili işler, idarecilik alanlarında başarılıdır.

 

Yükselen Burç, Ay Burçları ve İlişki uyumu ile ilgili detaylı bilgileri kitabım Astroloji ile Doğru Eşi Seç'i tüm kitapçılardan satın alarak öğrenebilirsiniz.


Didem Şarman