BALIK BURCU

Yönetici Gezegeni: Jüpiter/Venüs                                Nitelik: Değişken


Anahtar Kelime: 

Hayal ediyorum.                               

Element:  Su


Nasıl Davranır?

Şefkatli, merhametli ve insancıl davranır.

Soyut şeylere, kainatın yaratılışı ve dünyaüstü konulara ilgi duyar.

Hayalperesttir, hayal dünyasında yaşar.

Egosu ile hareket etmez. Kalbiyle ve duygularıyla yaşar.

Doğa ve yaratılan tüm canlılara sonsuz bir sevgisi vardır.

Yaratıcı ve sanatçı ruhludur. İlhama açıktır.

Sevdiği insanlarla birlikte bu dünyanın üzerinde bir boyutta yaşamak ister.

Somut ve maddi şeyler umrunda olmaz.

Sınırları kaldırmak, sonsuz olmak ister.


Olumsuz Özellikleri

Bir anda ortadan kaybolabilir. Balık kaçabilir.

Hayalleri hayal kırıklığına dönüştüğü zaman, acılarını dindirmek için alkol ve maddi bağımlılığı geliştirebilir.

Bazen sizi dinlemez, söylediklerinizi umursamaz. ( o an başka bir hayalin içindedir)

Planlı programlı çalışma konusunda son derece başarısızdır. Zamanlama ve dakiklik ile Balık burcu arasında ters orantı vardır.

Gerçeklerle yüzleşmek istemez.

Aşırı yavaştır.


İlişkilerde Nasıldır ?


Balık burcu birlikte sonsuz bir sevgi okyanusunda kaybolacağı bir insan arar. Zeki, çalışkan, kendi yavaşlığını kapatacak planlı programlı insanlarla ilişkilere çekilir. Hassas, kibar, büyüleci ve şefkatlidir. Yavaş yavaş ve kısık sesiyle sizi bir anda hipnotize eder. Sevdiği zaman karşısındaki insanın yaşamına uyum sağlar, huzur getirir. Hayallerini destekleyen, gördüğü rüyaları dinleyebilen ona yeteneklerini takdir ettiğini söyleyen kişi ile mutlu bir birliktelik yaşar.

 

Balık Kadını

 Büyüleyici bakışları ve güzelliği ile, onun hülyalı ve ağır tavırları karşısında etkilenmemek imkansızdır. Sakin ve yavaş konuşmaları, adeta fısıldaması ile o sanki bu dünyaya ait değil gibidir. Gerçekten de Balık kadınları dünya dışı konulara yatkındır ve hisleri, algıları çok gelişmiştir. Hayalperesttir ve kendi hayallerini sürekli besler. Kilo almaya müsait beden yapısı ve genelde balık etli olsalar da görebileceğiniz en çekici fiziklere sahip olurlar. Sakin üslubu ve tavrıyla karşılaştığı olası her sorunda nezaketini bozmadan çözümler yaratır ancak o somut dünyanın taktikleriyle uğraşamaz. İlişkilerde taktiklerle karşılaştığında hayal kırıklığına uğrar ve kendini geri çeker. Zeki, planlı, en ince detaylara kadar düşünen ve çalışkan insanlarla ilişki kurmak ister. Kendisi böyle insanlara çekilse de, plan yapma, detayları çözümleme ve araştırma konusunda yetersizdir. Çünkü o resmin bütününü görme taraftarıdır, detaylarla bu yüzden çok fazla ilgilenmez. Hal böyle olunca birçok insan onun umursamaz veya vurdumduymaz olduğunu düşünebilir, çünkü balık kadını sorgulamaz. Ne var ki o, aslında herkesden fazla umursamaktadır, ancak hayal dünyasında neler olabileceğine ve bu konunun daha genel olarak nasıl etkileneceğine bakar ve bunları düşünür. Bazen soru sorduğunuzda geç cevap verebilir, çünkü düşünceleri kimbilir hangi boyuta uçup gitmiştir. Sadece insana değil, doğaya, hayvanlara kısaca tüm evrene ve sonsuz titreşimlere duyarlıdır. Böylece normal şartlarda hiçbir şey yokken bile bir hayvanın canının yandığını gördüğünde onu üç gün üzgün ve ruhsal olarak depresif bulabilirsiniz. Ona göre herkesin yaşama hakkı vardır ve evrendeki tüm canlılara saygı duyar. Merhametli, yücegönüllü ve iyi kalplidir. Merhametsiz davranışlar, zulüm, zorbalık, şiddet ve öfke karşısında öncelikle bunları gördüğü için ciddi bir varoluş sorgulamasına gider ardından da hızla o ortamı terk eder. Balık kadını çift kısmetlidir, onu her zaman arzulayacak birileri vardır, ancak o hayallerini tamamlayacak gerçek aşkı bekler. Onuna birlikte hayatınıza aşk, sevgi, merhamet ve sükunet gelecektir.

 

Balık Erkeği

Değişken ruh hali ve davranışlarıyla ne hissettiğini ve ne yaptığını uzun süre çözümleyemezsiniz. Balık erkeği çoğunlukla kafasında olan planlar, hayaller ve hedeflerle sanki başka bir boyutta yaşıyormuşçasına burada olup bitenlere kayıtsız kalabilir ve umursamıyormuş gibi davranabilir. Esasen her şeye karşı fazla hassas ve duyarlıdır, ancak bu duyarlı ve hassas yaratılış, onda yıllar içinde somut, maddesel ve dünyevi konulara karşı hayalkırıklığı yaratmaya başlamıştır. Çünkü o insanoğlunun mükemmel olmayan taraflarını görür, sistemdeki hataları fark eder ve sevgisizliği hemen hisseder. Bu yüksek algılama kapasitesi ile bir süre sonra herkese ve her şeye eşit anlamda değer vermeye devam etse de, kalbinin kırılmasını önlemek adına duygularını tamamen gizleyen, gerçeklerden kaçan biri haline gelebilir. Çoğunlukla hayalleri vardır ve hayal dünyasında yaşadığı zamanlar. Karşısında hayallerini besleyecek, ona destek olacak, çalışkan, paylaşımcı, sorumluluk bilinci yüksek partner ve dostlar bekler. Kendisi zaman zaman tembeldir ve sorumluluklarının bilincine varması epey zaman alabilir. Bu sebeple onun bu yönlerini tamamlayacak insanlara ihtiyacı olur.Planlı olarak kötü niyet besleyemez çünkü yaratılışında bu yoktur, ancak davranışları ve tavırları sanki bilerek ve isteyerek sizi üzüyormuş gibi hissettirebilir. Balık'ın bir kadına güvenmesi ve ona kendini tamamen teslim edebilmesi zaman alır. Bağlandığı zaman bu bağlılık sonsuz bağlılıkla eş tutulur bu yüzden emin olmadan sizinle ilişkiye girmek istemez. Sevdiği insanlara karşı cömert, duygusal olarak yoğun paylaşımlarda bulunan, romantik bir erkek olur. Sanat, ilaç sektörü, denizcilik ve denizlerle ilgili işler, medyumluk, şifacılık, hastane, hapishane ve yardım kuruluşlarındaki çalışmalarında başarılı olabilir.