Anahtar Kelime:  Biliyorum


Yönetici Gezegen: Merkür


Nasıl Davranır?

Mantıklı, zeki ve hızlı davranır.

Hızlı düşünüp, hızlı hareket eder. Hazır cevaptır.

İnsanları güldürmeyi, birlikte eğlenmeyi sever

Oradan oraya koşturmasıyla meşhurdur.

Ayran gönüllü lafı onlara ithaf edilmiş olsa da, onlar daima bilgili ve zeki olanı ararlar.

İyi konuşur, tatlı dillidir, iletişim konusunda ustadır.

Entelektüeldir ve araştırmayı sever.

Taraf tutmaktansa olayları çok boyutlu değerlendirir.


Olumsuz Yönleri


Dedikodu yapabilir

Güvenilmez olabilir.

Hazır bilgiyi alıp kullanmak yani kopyalamak onun orjinalliğini zedeler.

Fikirleri hızla değişebilir.

Kelimeleri özenle seçme zahmeti göstermez, patavatsızlaşabilir.

Yalan söyleme kabiliyeti vardır.


İkizler Burcu İlişkilerde Nasıldır ?


Aradığını bulana kadar uzun süre deneme yanılma yöntemi le birçok ilişki geçirir. Özellikle İkizler erkeği çapkındır. Nitekim bu arayışın asıl nedeni karşısında bilgili, tecrübeli, zeki, gezmeyi öğrenmeyi seven, entelektüel bir karakter aramasındandır. Bu kişiyi bulduğunda aşkı bir başkasında aramayacak, size bağlı kalacaktır.


İkizler Kadını
İkizler burcu kadını neşe, zekâ ve ışık saçar. Her konuda bilgi sahibi olmayı ister ve karşısındaki insanın da muhakkak bilgi birikimi açısından zengin olmasını arzu eder. Birlikte seyahat edip, gezip görebileceği, yeni kültürleri tanıyabileceği, iletişim konusunda başarılı bir partnere arzu duyar. Yalan söylendiği anda uzaklaşır ve zaten yalanları yakalama konusunda çok başarılıdır. Bir oyun oynanacaksa o oynamalıdır ve karşısındaki insanlarda mutlaka bir zekâ pırıltısı olmalıdır. Kitap okuyan, kendini geliştirmeyi seven ve durağan olmayan erkeklerden hoşlanır.
İlişkilerinde durağanlıktan hoşlanmaz ve daima yenilikler peşinde koşar. Örneğin, rutin bir hayat onu fazlasıyla sıkacaktır, mutlaka yaşamı renklendiren değişiklikleri arzu edecektir. Siz onun bu yönlerini tatmin ettiğinizde ise, o karşınızda yıllarca aynı ve sabit bir kadın olmak yerine sürekli sizi şaşırtan, değişiklikler yapan, sizin arzu ve isteklerinizi çok iyi anlayıp karşılayan ve gününüzü mutlulukla geçirmenizi sağlayan bir kadın olacaktır.
Konuşmayı, mesajlaşmayı ve iletişim kurmayı çok sevdiği için, onunla görüştükten sonra birkaç gün aramazsanız sizinle ilişki kuramayacağını düşünecektir. Sizin maddi kaynaklarınızdan ziyade, zekânıza ve iletişim gücünüze hayran olacaktır. El becerileri çok gelişmiştir ve eğer gerçekten isterse ev işlerinde çok başarı olabilir. Bunu gönüllü yapmayacaktır ama eğer yaparsa da mükemmel olacaktır. Eğer bir İkizler burcu kadının hayatına girdiyseniz, o sizi kahkahalara boğacak, güldürecek ve yaşamın pozitif yönlerini size gösterecektir. Gazetecilik, muhabirlik, eğitim öğretim işleri, halkla ilişkiler, reklam konularında çok başarılı olabilir.


İkizler Erkeği
Hızlı zekâsı ve kıvrak zihin yapısı ile usta bir iletişimcidir. Etkileyici konuşmaları ve flörtöz yapısı ile size nasıl hitap edip, alanına çekeceğini çok iyi bilir. Entelektüel kapasitesi geniştir ve
hemen her konuda fikir sahibidir. Konuşmak, iletişim kurmak, yeni bilgileri öğrenmek ve yeni yerleri gezip görmek onun için önemlidir. İlişkilerine başta arkadaş olarak başlamak ister ve derinlik kazanması zaman alabilir. Buna rağmen ilk baştan itibaren size etkileyici sözler söyleyerek, o size bağlanmadan önce, sizin ona âşık olmanıza sebep olabilir. İkna kapasitesi yüksektir ve telkin yoluyla etkileyebilir. Ruh hali değişken olduğu için her gün yeni bir karakterle karşınıza çıkabilir, ki bu hem iyi hem de kötü bir şeydir. İyi tarafı, ilişkide monotonluktan uzak, değişime açık bir yapı vardır. Olumsuz tarafı ise, eğer siz sabit düşünceli ve sürekli aynı davranışları bekleyen biriyseniz, bu sizin için problem olacaktır. İkizler erkeği aktif yapıdadır, arkadaş çevresi geniştir ve sosyal ortamlarda bulunmayı sever. Hayatındaki insanın da sosyal yönden güçlü olmasını arzu eder. Kitap okuyan, seyahat etmeyi seven, eğitim ve öğretimi ileri seviyede, yabancı kültür ve ülkelere meraklı, güler yüzlü ve sportif kadınlara fazladan ilgi duyar. Daima ilginizi çekecek davranışlar ve zekice yaklaşımlarla dünyadaki en ideal erkek olduğuna kendisini inandırır. Kararsızlık onun en büyük düşmanıdır, çünkü bir gün verdiği sözü, ertesi gün değiştirebilir. Bugün A seçeneğini istiyorken, yarın tamamen B seçeneğine ilgi duyabilir. Bu da özellikle plan ve programlarda aksamalara sebep olabilecektir. Ne var ki onunla birlikte çok eğlenir, geçmişin hüzünlü taraflarını unutur ve tamamen bu ana konsantre olarak, hayatın tadını çıkarabilirsiniz.
Kendi kafasına uygun bir kadın bulduğunda, spontane planlar yaparak, sürprizlerle dolu bir adam olacak ve ilişkide eğlenip, mutluluğu hissederek iletişimini sürdürmek isteyecektir.
İkizler erkeğinin sinir sistemi hassastır. Gazetecilik, muhabirlik, reklam ve emlak işlerinde başarılıdır.


Yükselen Burçlar, Ay Burçları ve İlişki uyumları ile ilgili detaylı bilgiyi kitabım Astroloji ile Doğru Eşi Seç'te okuyabilirsiniz. Tm kitapçılarda mevcuttur.


Didem Şarman