Yönetici Gezegen: Ay

Anahtar Kelime: Bağlıyım


Nasıl Davranır ?

Güvenene kadar davranışları ve duygularında kapalıdır.

Ne düşündüğünü dışarıdan anlayamazsınız.

Duygusaldır ve duygularıyla hareket eder.

Ruh hali gelgitlere açıktır.Geçmişine, değerlerine ve geleneklerine bağlıdır.

Annesine çok değer verir. Annesiyle iyi anlaşamayan birisiyle asla ciddi düşünemez.

Aile kavramına çok önem verir, ailesi hassasiyetidir.

Kırıldığı zaman küsebilir.

Sevdiği ve hayatına aldığı insanları sürekli korumak, sevmek, beslemek ister. Anaçtır.


Olumsuz Özellikleri

Duygusal dünyasında onu üzen insanları sadece belirli bir geçmişi var diye bırakmakta zorlanabilir, kendi kendine zarar verir ve geleceğinin önünü tıkar.

Sinirlendiğinde söylenme huyu vardır. Aynı şeyi defalarca tekrar edebilir ve küsebilir.

Aşırı alınganlık huyu vardır.Korumacılığı abartırsa nefes alamadığınızı hissedebilirsiniz.Korkak ve nefret dolu olabilir.


Yengeç Burcu İlişkilerde Nasıldır ?


Fedekar, bağışlayıcı, merhametli ve korumacı bir yapı sergiler. Bir insana güvenmek için çok uzun bir zamana ihtiyaç duyar. Güvendikten sonra çok büyük bir yanlış yapmadığınız sürece senelerce hayatınızda kalır ve hayatınızın merkezi olmak ister. İlişkilerde riski, eğer kadının burcu Yengeç ise erkeğe annelik yapma arzusu bir süre sonra ilişkiyi kadın erkek ilişkisinden anne-oğul ilişkisine döndürebilir. Erkek Yengeçse, bu kez kadına babalık yapma modeline geçebilir ve ilişki yine kadın erkek ilişkisinden bu kez baba-kız ilişkisine dönebilir.


Yengeç Kadını
Yengeç kadını ile tanıştığınızda onun bir yanda sempatik doğası ve sevgi dolu bakışları, diğer yanda ise soğuk ve mesafeli tavırlarını görerek, sizin için tam olarak ne hissettiğini anlamayabilirsiniz, çünkü o size büyük bir güven duymadan duygularını açmayacaktır.
İlk görüşmelerde samimiyetten, yüz göz olmaktan hiç hoşlanmaz ve mesafeli davranmanızı tercih eder. Onun için aşk ilişkileri asla yüzeysel olamaz ve kesin bir güven hissetmeden sizinle görüşmeleri her zaman belirli bir sınırda kalacaktır. Bir yola çıktığı zaman uzun soluklu olmasını ister. O yola çıkıncaya kadar da sizi birçok konuda kendine göre dener. Özellikle ağırbaşlı ve soğukkanlı tavrınızı korumanızı ister. Sevdiği insanlara karşı sonsuz merhametli, koruyucu ve sevgi doludur. Bazı zamanlar adeta bir anne gibi giyeceğiniz kıyafete kadar düşünüp, sizin için hazırlar.
Yengeç kadını, iyi bir anne ve ev hanımıdır. Eş olarak ideal partnerdir ve evlilik hayali ile yaşar. Üzüldüğü zaman uzun süre söylenebilir ve arka arkaya üzüntülerini sıralayabilir. Küsme huyu
vardır. Hatalarınızı yüzünüze vurmaktansa, sizin kendi kendinize anlamanızı tercih eder. Bu yüzden de aslında size zaman tanır. Duyguları gelgitlidir ve aniden kafasına bir şeyi takıp, dalıp gidebilir. Yoğun ilgiden ve şımartılmaktan hoşlanırlar. İlgi onlar için her şeydir, aradığı ilgiyi ona vermez ve ilişkiye başladıktan sonrasoğuk davranırsanız onu kaybedersiniz. İlişkinin ilk başlarında çekingen ve mesafeli olsa da, ilerleyen zamanlarda sizin tüm ihtiyaçlarınızla ilgilenen harika bir partner ve ideal bir eş olur. Annesine ve aile bağlarına çok düşkün olduğu için, ailesiyle ilişkilerine karışılmasını istemez. Onun hayatında olan kişi kendisine olduğu kadar, ailesine de saygı göstermek zorundadır. Ev işleri, arkeoloji, tarih konuları ve öğretmenlikte başarılı olur.


Yengeç Erkeği
Sakin, huzurlu ve ailesine düşkündür. Aile ilişkilerine çok önem verdiği gibi, ailesine saygıda kusur etmeyecek insanlarla yakın ilişkiler kurar. Evde oturmayı, zamanını evde değerlendirmeyi sever. Yumuşak, sevgi dolu ve koruyucudur. Hayatındaki insanı korumak, ona güvenmek ve bağlanmak ister. Kısa süreli ilişkilerdense, uzun süreli ilişkiler insanıdır, ancak birini sevip, onu hayatına alabilmesi uzun zaman alır. Hayatında olacak kadının çalışan, üreten, hayatında bir şeyleri başarma azmi ve isteği olan biri olmasını arzular. İlk etapta hemen ilgisini belli eden kadınlardansa, bir süre mesafesini koruyan, ne istediğini net olarak bilen ve hatta dışarıya karşı bir parça soğuk olarak tabir edilen kadınlara ilgi duyar. Birlikte üretmek ve birlikte paylaşmak onun için önemlidir. Annesine çok düşkün olduğu için hayatındaki kadının annesine maksimum saygı ve sevgi duymasını arzu eder. Bazı durumlarda yengeç erkeği annesi ile o kadar içli dışlı bir ilişki kurar ki, olgunluk çağlarına kadar bu bağ, ikili ilişkilerinde sorunlar bile yaratabilir. Ruh hali değişken olduğu için zaman zaman sıkılgan,
söylenen biri olacak, zaman zaman ise dünyanın en romantik erkeği olarak karşınıza çıkacaktır. Bazen tek başına geçirmek isteyeceği zaman aralıklarına ihtiyaç duyacak olsa da, genel anlamda yalnız kalmaktan hoşlanmaz ve duygularını paylaşmaya, birlikte olmaya ihtiyaç duyar. Para konusunda ancak ailesi kadar yakın
gördüğü insanlara karşı eli açıktır, aksi durumlarda maddi durumunu paylaşmayı sevmez. Aşçılık, bakım işleri, antikacılık ve
parayı çoğaltacak mesleklerde başarılı olur.

 

Yükselen Burçlar, Ay Burçları ve İlişki uyumları ile ilgili detaylı bilgiyi kitabım Astroloji ile Doğru Eşi Seç'te okuyabilirsiniz. Tm kitapçılarda mevcuttur.


Didem Şarman